Çöpten çıkan kemikler 3 yıl önce kaybolan gence ait çıktı

İncirliova’ya bağlı Acarlar Mahallesi’nde yaşayan Hakkı Gençoğlu (33), 22 Aralık 2020 tarihinde yeğeni O.B. ve arkadaşı A.T. ile birlikte Alangüllü Mahallesi yakınında bulunan bahçeye zeytin toplamaya gitti.

Gençoğlu bir süre sonra bahçenin diğer tarafına gidip ağaçların üzerinde zeytin olup olmadığını kontrol etmek için gitti. Aynı bahçe içinde Gençoğlu’ndan haber alamayan yeğeni ve arkadaşı, ailesine durumu bildirdi.

Ailesi Gencoğlu’na ulaşamayınca Jandarma ekiplerine kayıp ihbarında bulundu. Jandarma ve AFAD ekiplerinin de katılımıyla bölgede geniş çaplı arama çalışması yapılırken kaybolan gence ulaşılamadı.

“KEMİKLER GENÇOĞLU’NA AİT ÇIKTI”

Alangüllü Mahallesi’nde 02 Ocak 2023 tarihinde belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarında çöpte insan kemikleri bulundu. Gençoğlu’nun kaybolduğu bölgeye yakın yerde bulunan insan kemikleri DNA testi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Gençoğlu’nun annesinden alınan doku örnekleri bulunan kemiklerdeki doku ile uyuştu. Yapılan test sonucu kemiklerin Hakkı Gençoğlu’na ait olduğu ortaya çıkınca aileye haber verildi. Hakkı Gençoğlu’nun kemikleri aile tarafından teslim alınırken, cenaze Mahalle Mezarlığı’nda defnedildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x