Apple, Goldman Sachs ile yollarını ayırdı

2019 yılında finans dünyasına adım atan Apple, kendi kredi kartı ve yüksek getirili tasarruf hesabı hizmetlerini Amerikan yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs ile ortaklık kurarak piyasaya sürdü. Her iki şirketin de 2029’a kadar sürecek olan sözleşmelerini uzattığı bildirildi. Ancak, son zamanlarda bu iki firma arasındaki işler iyi gitmiyor gibi görünüyor. Yeni bir rapor, Apple’ın Goldman Sachs ile olan ortaklığını sonlandırdığını ortaya koyuyor.

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırarak verdiği habere göre, Apple yatırım bankasına ortaklığı 12 ila 15 ay içinde sonlandırma teklifi gönderdi. Bu geçiş belirtilen süre içinde gerçekleşecek ve sözleşmenin tamamen sona ermesi, bu yılın başlarında tanıtılan tasarruf hesabı hizmetini de kapsayacak.

Apple, Goldman Sachs ile yollarını ayırdı

Şu anda Apple’ın hangi banka kurumuyla ortaklık kuracağı belirsiz. WSJ daha önce Goldman Sachs’ın Apple Card programını devralma olasılıkları hakkında American Express ile görüştüğünü bildirmişti. Raporlara göre, bankacılık firması, özellikle Apple Card nedeniyle zararlar yaşadı.

Apple da Reuters’e Apple Card’ın harika bir tepki aldığını ve müşterileri için en iyi araçları ve hizmetleri sunmaya devam edeceklerini doğruladı. Bu da, Cupertino merkezli teknoloji devinin bankacılık hizmetlerinin devam edeceğini gösteriyor. Hem dijital hem de fiziksel sürümlerde sunulan Apple Card, seçili ülkelerde mevcut. Şirket ayrıca yüksek getirili bir tasarruf hesabı ve “Satın Al Öde” (BNPL) planı da sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x