MSB’nin 2024 yılı bütçesi TBMM’den geçti; Bakan Güler, 40 Eurofighter savaş uçağı alınacağını açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundan geçti.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bugün görüşülen MSB 2024 yılı bütçesi, oy çoğunluğu ile kabul edildi. Komisyonda konuşan CHP Karabük milletvekili Akay, şunları söyledi: 

“Dünyada kendi rütbeli tabipleri ve hastanesi olmayan tek ordu TSK’dır. Gelin, hep birlikte TSK mensuplarının yarası olan bu konuyu birlikte çözelim. Asker kişilerin kendi hastanelerinde silah arkadaşları tarafından tedavi edilmelerine ivedilikle imkan sağlayacak düzenlemeleri CHP olarak sonuna kadar destekleyeceğiz.” 

“Barışın, her türlü tedbiri almak ve her an savaşa hazır olmakla ancak mümkün olabileceğini hepimiz biliyoruz”

AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu, savunma ve güvenliğinin devletin ve milletin bekası açısından hayati önemde olduğu ve günlük tartışmaların ötesinde tutulması gerektiğini belirterek, “Elbette ki 100 yaşını tamamlamış Cumhuriyetimiz Gazi Mustafa Kemal’in ifadesiyle ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ ülküsüyle hareket etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Barışın, her türlü tedbiri almak ve her an savaşa hazır olmakla ancak mümkün olabileceğini hepimiz biliyoruz” dedi. 

“Hem barışta hem savaşta güçlü olalım”

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, TSK’nın güçlü olmasını istediklerini aktararak, “Hem barışta hem savaşta güçlü olalım diyoruz. 2017’de özellikle savaş gücüyle ilgili değerlendirmelerde Türkiye ordusu 8’inci, 9’uncu sıralardaydı. Geçen yıl biraz gerilemiştik, bu yıl tekrar 11’inci sıradayız. Bu ülkenin sevdalısı biri olarak Güney Kore’nin, Pakistan’ın bizim üzerimizde olmasını çok kabullenemiyoruz. Bu konuda da inşallah daha ciddi adımlar atılacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu ülkenin daha fazla göçmen kaldıracak hali kalmadı”

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Erdem, Türkiye’de milyonlarca düzensiz göçmen olduğunu dile getirerek “Bu ülkenin daha fazla göçmen kaldıracak hali kalmadı. Vatandaşımız her geçen gün göçmen sorunu yaşıyor. Bu konuda daha çok önlem alınmalı. Sınırlarımız yol geçen hanına dönmesin, tedbirler artırılsın” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x